Dzień Papieski

Tegoroczne hasło tego Dnia brzmi: „Jan Paweł II – bądźcie świadkami Miłosierdzia”.

W naszej szkole odbył się apel zaprezentowany przez uczniów II i III klasy gimnazjum i przygotowywany pod kieruniem ks.Rajumunda Cura.

16 października 1978 roku, Kardynał Karol Wojtyła, Arcybiskup Krakowa został wybrany na Papieża. Przybrał imię Jan Paweł II. Chcąc poznać tego wielkiego człowieka oraz Jego nauczanie, w całej Polsce od 16 już lat obchodzony jest Dzień Papieski.
Prawdę o Bożym Miłosierdziu ukazuje nam i przybliża, bliska tak wielu ludziom na świecie, święta Siostra Faustyna. Pewnego dnia Jezus poprosił Ją, by szerzyła kult Bożego Miłosierdzia, by został namalowany obraz Jezusa Miłosiernego z podpisem Jezu ufam Tobie, nauczył Ją nowej modlitwy – koronki do Bożego Miłosierdzia oraz by w swoim „Dzienniczku” napisała, że Bóg myśli o każdym człowieku i kocha wszystkich.
Potrzebny był apostoł, który zaniósłby tę prawdę na krańce świata. I Bóg wybrał do tego Jana Pawła II. On sam mówił że „Orędzie miłosierdzia Bożego zawsze było mi bliskie i drogie”.
W naszej szkole odbył się apel przygotowany przez uczniów II i III klasy gimnazjum. Słuchaliśmy tego, co Jan Paweł II mówił o miłosierdziu, jak je praktykował i jak zachęcał nas do bycia świadkami Miłosierdzia. Każdy uczeń na koniec apelu zabrał ze sobą, zapisany na kartce, prosty sposób jak stawać się dobrym, miłosiernym w domu, szkole – wszędzie. nasze spotkanie zakończyło się prośbą, by nasz święty patron wspierał nas i modlił się za nas.