„Zawodowy strzał w 10! – wybierz swoją przyszłość”

W piątek, 13 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły z klas: VII oraz II i III gimnazjum uczestniczyli w pokazach i prezentacjach zamojskich szkół ponadgimnazjalnych (za rok ponadpodstawowych) .

Celem przedsięwzięcia było zachęcenie młodzieży do podjęcia nauki w szkołach zawodowych: technikach i branżowych, zmiana panujących w społeczeństwie stereotypów o „wyższości szkolnictwa ogólnego nad zawodowym” oraz promocja zawodów zgodnych z potrzebami lokalnego rynku pracy.

Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną poszczególnych szkół, obejrzeć występy przygotowywane na zajęciach pozalekcyjnych, porozmawiać z absolwentami naszej szkoły, smakować specjały przygotowane przez szkoły gastronomiczne. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko technikum weterynaryjnego, na którym oprócz kości, narządów wewnętrznych zwierząt można było obejrzeć pająka ptasznika i długiego krocionoga.

Organizatorzy przygotowali również konferencję dla szkolnych doradców zawodowych.

Każdy mógł podczas prezentacji znaleźć coś dla siebie.

Autor: Joanna Luterek