ŚNIADANIE DAJE MOC

Od dziewięciu lat w Polsce organizuje się Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania „Śniadanie daje moc”. Cztery lata temu Pani Anna Pyś wyszła z inicjatywą zorganizowania takiego dnia w naszej szkole.

Tak jak w latach ubiegłych –  8 listopada bieżącego roku - uczniowie klas 0, I  i II wspólnie z wychowawczyniami P. Anną Pyś,  P. Haliną Dybzińską i  P. Marią Kolaja,  przystąpili do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”.

Dzieci, jak w każdym roku przygotowały, a potem wspólnie spożywały drugie śniadanie. W przygotowaniach wsparli nas z radością rodzice uczniów. Dzięki nim na szkolnych „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki warzywno-owocowe. Nie zabrakło również soków i deserów. Każda klasa przygotowała najzdrowsze, najsmaczniejsze i najładniejsze kanapki na konkurs. Jury bardzo wysoko oceniło konkursowe smakołyki. W tym roku odbył się również „Konkurs o zdrowym odżywianiu i bezpieczeństwie”, w którym wzięli udział przedstawiciele klas, rodzice oraz nauczyciele. Nagrodą w konkursie było wypicie soku ze świeżo wyciśniętej cytryny oraz dyplom. Wspólne przygotowywanie i spożycie śniadania  sprawiło dzieciom  i rodzicom wiele satysfakcji. Rodzice wykazali się dużą kreatywnością i umiejętnościami kulinarnymi, a dzieci fantastycznie się przy tym bawiły.

Była to niezapomniana przygoda edukacyjna!

Autor: Anna Pyś