"Sleeveface - ubierz się w książkę" - konkurs fotograficzny

Zachęcamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie fotgraficznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Dzieci Zamojszczyzny i Gminną Bibliotekę w Łabuniach.

Szczegóły w rozwinięciu ...

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa

im. Dzieci Zamojszczyzny

oraz Biblioteka Publiczna Gminy Łabunie.

„Sleeveface”, czyli zdjęcie z okładką książki lub ubierz się w książkę, to zdjęcia przedstawiające osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące kreatywne, zabawne połączenie fotografowanej osoby z ilustracją na okładce. W Sleeveface potrzebna jest jedynie wyobraźnia i aparat.

Celem konkursu jest:

Popularyzacja książki i czytelnictwa

Rozwijanie zainteresowań i możliwości twórczych

Zachęcanie do fotograficznych poszukiwań i rozwijania zmysłu obserwacji

Zasady konkursu:

• Konkurs jest adresowany do uczniów klas 4-8 Szkół Podstawowych gminy Łabunie.
  • Przedmiotem konkursu jest wykonanie zdjęcia osoby i książki metodą sleeveface.
  • Uczestnik konkursu jest zobowiązany do przesłania swojej pracy do dnia 30.05.2020 roku do godz. 08.00 pod adres: biblabunie@vp.pl  prace, które wpłyną po tym czasie nie będą brane pod uwagę.
  • Każdemu uczestnikowi przysługuje prawo przekazania jednego zdjęcia.
  • Praca musi być samodzielna i niepublikowane nigdzie wcześniej.
  • Zdjęcia musi być opatrzone następującymi danymi: imię i nazwisko autora, nazwa szkoły, klasa, e-mail.
  • Organizator przyjmuje zdjęcia tylko w postaci elektronicznej.

Zgłoszone prace będą eksponowane na stronie internetowej  Szkoły Podstawowej

w Łabuniach i Biblioteki Publicznej Gminy Łabunie.

Zasady rozstrzygnięcia konkursu:

• Zgłoszone zdjęcia zostaną ocenione przez jury w składzie powołanym przez organizatora.
  • Najlepsze prace zostaną nagrodzone. Jury zastrzega sobie prawo do przyznania nagród i wyróżnień.
  • Organizator nie zwraca zgłoszonych prac.
  • Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystanie danych osobowych uczestnika i publikację wizerunku.

Inspiracje:

W kwietniu 2006 powstał nowy styl fotograficzny nazwany "Sleeveface". Określano tym terminem kompozycję zdjęcia osoby z okładką ksiązki. Efektem jest złudzenie prezentujące zespolenie fotografowanej postaci ( czytelnika) z jego książkowym uosobieniem.

Dużą rolę w tej fotografii odgrywa perspektywa i aranżacja tła. Do zrobienia takiego zdjęcia trzeba się przygotować. Ważne jest, aby idealnie dobrać strój, przyjąć odpowiednia pozę, tak by powstało złudzenie optyczne jedności modela z graficznym motywem książki.

Około 2006 roku za sprawą mediów społecznościowych moda na ubieranie się w ksiązki opanowała tysiące czytelników na całym świecie.

Dzisiaj  takie zadanie przypadło Wam. Poszperajcie w swoich biblioteczkach lub wybierzcie się z rodzicem bezpiecznie do biblioteki. Odnajdźcie książkę z ciekawą okładką, przemyślcie ubiór i pozę i zróbcie swoje artystyczne Sleeveface.

Aby Wam ułatwić zadanie załączamy link do miejsca,  gdzie takie wydarzenie się odbyło:

Zapraszamy do udziału !