Wielkanoc na ludowo…

27.03.2018r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć wiosenny koncert LZPiT „Zamojszczyzna”.

W programie koncertu znalazły się polskie tańce narodowe – krakowiak i oberek, oraz tańce z naszego regionu i oraz Podlasia i Rzeszowszczyzny. Zostały również zaprezentowane zwyczaje i tradycje związane z Wielkanocą – chodzenie z maikiem, marzanką i kogucikiem.

W czasie koncertu odbyły się też konkursy dla publiczności na najpiękniejszą marzannę, gaik oraz na najbardziej wiosenną klasę. W tej ostatniej kategorii uczniowie klasy III i VI zajęli pierwsze miejsca.

Uczniowie mogli też zobaczyć występ swojej koleżanki, Aleksandry Kożuszek, która od kilku lat jest tancerką „Zamojszczyzny” i reprezentuje naszą szkołę na licznych koncertach.