Rozstrzygnięcie XXIV Konkursu plastycznego
pt.   ŚWIĘTY STANISŁAW KOSTKA WZOREM MIŁOŚCI OJCZYZNY W 100 LECIE JEJ NIEPODLEGŁOŚCI

Przeżywamy rok Świętego Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży. Chętni uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w konkursie plastycznym, gdzie zaprezentowali postać świętego.
Nasz bohater miał odwagę przeciwstawić się modom i naciskom grupy rówieśniczej, odrzucił majątek rodziców, by służyć Bogu.

Kostka” znaczy „więcej”, co oznacza dla Ciebie, to więcej…...?

Organizatorzy konkursu tj.  Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich, Duszpasterstwo Rodzin, Katolickie Radio Zamość w Diecezji Zamojsko Lubaczowskiej, zaproponowali uczniom udział w konkursie, w którym przedstawią młodego Stanisława jako świętego patriotę.

W konkursie wzięło udział 10 uczniów z naszej szkoły:
Gresdys Martyna kl. I, Horecka Nikola kl. I, Semczuk Kornelia kl. I, Dorota Ziarkiewicz kl. I, Turczyn Weronika kl. III, Burdzuy Wiktor kl. III, Kolaja Karina kl. III,
Jan Ziarkiewicz kl. III, Szewczuk Wiktoria kl. 4A, Michał Ziarkiewicz kl. 4B.

Do konkursu przygotowywała Pani Danuta Kubicka.
Każdy z uczestników uzyskał dyplom i słodką nagrodę.

Konkurs zakończył się wernisażem 5 czerwca 2018 r.,
w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu
.
Prace można oglądać do połowy czerwca.

Autor: Danuta Kubicka