UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZECIA ROKU SZKOLNEGO

Rok szkolny 2018/2019 rozpoczęliśmy Mszą świętą w kościele parafialnym w Łabuniach.

Zgromadzeni na Mszy, na czele z pocztami sztandarowymi, przeszli na cmentarz parafialny, gdzie uczniowie Szkoły Podstawowej w Łabuńkach Pierwszych zaprezentowali akademię poświęconą pamięci poległych za wolność ojczyny w 79 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

Podczas uroczystości nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej akt odebrania dzieciństwa, przez okupanta niemieckiego, Dzieciom Zamojszczyzny z terenu Gminy Łabunie.

Władze Gimny Łabunie w asyście dyrektorów szkół złożyli wieńce przy pomnikach pamięci.

Wszyscy obecni mieli okazję uczestniczyć w żywej lekcji historii poprowadzonej przez Pana Juliana Grudnia – DZIECKO ZAMOJSZCZYZNY.

Później nastąpiło spotkanie w szkole. Pani Dyrektor Dorota Turczyn osobiście rozpoczęła nowy rok szkolny, po czym uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami.

Autor: AG