Jubileuszowe porządki

Wzorem lat ubiegłych, w trzecim tygodniu września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji: Sprzątanie Świata – Polska 2018. Było to jubileuszowe porządkowanie okolic szkoły i wsi Łabuńki. Ta międzynarodowa kampania, zapoczątkowana w Australii w 1989 r., odbywa się w naszym kraju od 25 lat.

Jej głównym celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Inicjatorką pierwszej akcji w Polsce, w 1994 r., była Mira Stanisławska-Meysztowicz, działaczka ekologiczna i była prezes Fundacji Nasza Ziemia. Fundacji ta jest krajowym patronem i koordynatorem działań w Polsce.
Tegoroczna edycja akcji przebiegała pod hasłem: „Akcja – Segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej!”, a jej celem było wspomaganie selektywnej zbiórki odpadów.

Cieszy nas bardzo fakt, że świadomość ekologiczna mieszkańców Łabuniek rośnie, zaś śmieci jest coraz mniej.

Autor: Joanna Luterek