ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

W piątek 12 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Odbył się uroczysty apel, na który przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Łabunie Pan Antoni Wojciech Turczyn, Sekretarz Gminy Pani Bogumiła Maziarczuk, Przewodniczący Rady Gminy Pan Adam Kniaź, Przedstawiciele Rady Rodziców Pani Joanna Molas i Pan Krzysztof Turczyn, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łabuńkach Pierwszych Pani Dorota Turczyn oraz nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, dzieci i młodzież szkolna.

Pan Wójt złożył życzenia wszystkim pracownikom, a także wręczył Pani Dyrektor Dorocie Turczyn Nagrodę Wójta Gminy Łabunie. Były również podziękowania, życzenia, kwiaty i słodkości od Rady Rodziców i uczniów.

Pani Dorota Turczyn przyznała nauczycielom Nagrody Dyrektora Szkoły Podstawowej w Łabuńkach Pierwszych. W roku szkolnym 2018/2019 nagrody otrzymali: Pani Halina Dybzińska, Pani Dorota Kolaja, Pani Anna Jastrzębska, Pani Grażyna Węcłak oraz Pan Zbigniew Momot.

Po części oficjalnej uczniowie klas Va i VI w imieniu swoich koleżanek i kolegów podziękowali wszystkim nauczycielom, prezentując inscenizację „Szkoło, szkoło, ale tu wesoło”, podczas której przedstawili krótkie scenki z życia klas.

Autor: Dorota Faron