„IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!”

Uczniowie klasy I i II Szkoły Podstawowej we współpracy z Biblioteką Gminną w Łabuniach wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej prowadzonej przez Fundację „Dbam o mój zasięg” z siedzibą w Gdańsku.

Ideą kampanii jest wspólne kultywowanie jednej z najpiękniejszych tradycji – pisania kartek świątecznych w czasach, w których dominującą rolę odgrywają technologie informacyjno-komunikacyjne.

Zasada prosta – zamiast wysyłać smsa, należało napisać kartkę z osobistymi życzeniami.

Uczniowie naszej szkoły otrzymali świąteczne kartki, wydane przez ww. fundację, które wypisali i przekazali osobiście bądź za pośrednictwem poczty rodzinie i osobom samotnym.

Autor: Halina Dybzińska