DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października  obchodziliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego.  Dzień ten upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce i na świecie. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 r.

Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel, przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Łabuńkach Pierwszych.

Swoją obecnością zaszczycili nas: wójt gminy Łabunie – pan Antoni Wojciech Turczyn, zastępca wójta – pani Helena Szkałuba, dyrektor Gimnazjum w Łabuńkach Pierwszych – pani Dorota Turczyn, dyrektor Szkoły Podstawowej w Łabuńkach Pierwszych – pani Dorota Faron, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi naszych szkół oraz rodzice i absolwenci.

Pan Wójt przyznał nagrody Paniom Dyrektor za wzorową pracę i zarządzanie placówkami.

Dyrektorzy przyznali nagrody wyróżniającym się nauczycielom za szczególne osiągnięcia dydaktyczne i wzorową pracę.

Podziękowania nauczycielom i pracownikom za ich trud włożony w edukację i wychowanie złożyli rodzice, zaś uczniowie wyrazili swoje podziękowania wierszem, skeczem i piosenką.