„Śniadanie daje moc” .

Dnia 6 listopada 2015 roku  uczniowie klasy III wspólnie z wychowawczynią p. Anną Pyś przystąpili do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania „Śniadanie daje moc” .

Ta akcja ma na celu zwiększenie świadomości o zdrowym odżywaniu dzieci. Objęta jest honorowym patronatem Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Uczniowie najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie. W przygotowaniach ochoczo wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na szkolnych „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki warzywno-owocowe. Nie zabrakło również soków.

Tego dnia i w ciągu minionego miesiąca w klasie przeprowadzono również pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa i ciemny chleb zamiast bułek, a także picie wody czy soków, zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Mowa była też o niezbędnym ruchu oraz o unikaniu słodyczy i chipsów, które nie są zbyt zdrowe.

Wspólne przygotowywanie i spożycie śniadania  sprawiło dzieciom  i rodzicom wiele radości i  przyjemności. Rodzice wykazali się dużą kreatywnością i umiejętnościami kulinarnymi, a dzieci fantastycznie się przy tym bawiły.

Była to niezapomniana przygoda edukacyjna