Piramida zdrowia

Zainspirowani śniadaniem przygotowanym wspólnie z rodzicami dnia 6 listopada i w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania uczniowie klasy III z wychowawczynią Anną Pyś wykonali przestrzenną „Piramidę Zdrowego Żywienia”, na której znalazły się naturalne produkty żywnościowe.

Praca ta jako dekoracja szkoły zaprezentowana została całej społeczności szkolnej: dzieciom, nauczycielom i rodzicom.

Wspólna praca sprawiła wszystkim wiele radości i przyjemności. Dzieci fantastycznie się przy tym bawiły, ucząc się, że pierwszy posiłek dostarcza siły i energii do nauki i do zabawy, sprzyja lepszej koncentracji przy wykonywaniu zadań. Dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność, zwrócono uwagę na konieczność ruchu oraz spożywanie pięciu posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu.

Wspólne przygotowywanie piramidy to niezapomniana przygoda edukacyjna.