PRZESŁANIE PRYMASA STEFANA WYSZYŃSKIEGO W OBIEKTYWIE.

Szkolny Konkurs Fotograficzny, zorganizowany i przeprowadzony przez p. Anetę Gałkę i p. Danutę Kubicką, skierowany był do uczniów klas IV, VI, VI.

Wśród zgłoszonych do konkursu prac wyróżniono trzy fotografie, przyznając jednocześnie trzy miejsca:

I miejsce - Agnieszka Kowalczuk, klasa V
II miejsce - Aleksandra Kożuszek, klasa V
III miejsce - Antoni Szykuła, klasa VI

Gratulujemy!!!

"Uprzejme spojrzenie i uśmiech znaczą więcej, niż udana rozmowa"

Prymas Stefan Wyszyński powiedział, że uśmiech znaczy więcej, niż udana rozmowa. Moje zdjęcie prezentuje trzy uśmiechnięte osoby. Tatę, mamę oraz ich dziecko. Od razu widać, że rodzice nie muszą rozmawiać, aby cieszyć się swoją obecnością. Dziecko natomiast, jeszcze nie potrafi mówić i tylko uśmiechem i spojrzeniem komunikuje się ze światem.

Agnieszka Kowalczuk, klasa V

„Prześcigajcie się w czynieniu dobra ludziom w imię Chrystusa”

Dłonie widoczne na zdjęciu symbolizują pomoc, jaką wszyscy młodzi ludzie powinni nieść osobom starszym, które często są samotne i nie mają nikogo, kto mógłby im pomóc w różnych życiowych sytuacjach.

Aleksandra Kożuszek, klasa V

„Prześcigajcie się w czynieniu dobra ludziom w imię Chrystusa’’

Zdjęcie przedstawia moją interpretację myśli Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Na zdjęciu pokazane jest dodatkowe nakrycie dla niespodziewanego gościa. Jak dobrym uczynkiem jest przygarniecie kogoś nieznajomego pod swój dach, wówczas kiedy tego potrzebuje, a zwłaszcza podczas wigilijnej wieczerzy.

Antoni Szykuła, klasa VI