Łabuńki Pierwsze 178,

22-437 Łabunie

tel. 84 616 22 02

XI Turniej Szkół Prymasowskich

W dniu 01.04.2016 roku w hali sportowej SP Łabuńki odbył się XI Turniej w Halowej Piłce Nożnej Szkół Noszących Imię Prymasa Stefana Wyszyńskiego o Puchar Wójta Gminy Łabunie.

Turniej poprzedzony był częścią artystyczną poświęconą Prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu przygotowaną przez uczniów Szkoły Podstawowej
im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Łabuńkach Pierwszych.

Organizatorem zawodów byli Dorota Faron Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łabuńkach Pierwszych, Zbigniew Momot nauczyciel wf, Rada Pedagogiczna oraz Komitet Rodzicielski. Fundatorem pucharów był Wójt Gminy Łabunie - Antoni Wojciech Turczyn.

W zawodach wzięło udział 8 zespołów (76 zawodników) z 5 szkół podstawowych i 3 gimnazjów. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym” wg uproszczonych przepisów gry w futsal, w dwóch kategoriach (szkoły podstawowe i gimnazja) Ogółem rozegrano 13 meczów.

5. SP Nabróż Kolonia

Król strzelców: Karol Wojtyło  – SP Nr 1 Biłgoraj - 4 bramki.

Najlepszy bramkarz: Łukasz Żukiewicz - SP Nabróż Kolonia

Wyniki końcowe gimnazja:

1. Gim. Łabuńki
  2. Gim. Sitno
  3. Gim. Nabróż Kolonia

Król strzelców:   Robert Jędruszko  – Gim. Łabuńki - 2 bramki.

Najlepszy bramkarz:  Robert Jędruszko  – Gim.  Łabuńki.

Wszystkie zespoły uczestniczące w zawodach otrzymały dyplomy za zajęte miejsce w turnieju. Drużyny, które zajęły pierwsze trzy miejsca w obu kategoriach zostały nagrodzone pucharami. Zawodnicy, którzy zwyciężyli w klasyfikacji na króla strzelców i najlepszego bramkarza turnieju otrzymali dyplomy i pamiątkowe statuetki. Mecze sędziował Pan Andrzej Sadowski. Sędzią głównym zawodów był Zbigniew Momot - nauczyciel wf SP w Łabuńkach.