IZBA MUZEALNA W BARCHACZOWIE

Przywitał nas Pan Piotr Piela, zaprosił do środka, a gdy się już rozgośliśmy, rozpoczął się pokaz slajdów i film prezentujący czasy II Wojny Światowej. Następnie uczniowie (podzieleni na dwie grupy) zwiedzali Izbę Mieszkalną oraz Izbę Pamięci Wzgórze 256. Izba Miszkalna pozwoliła cofnąć się o kiladziesiąt lat i na własne oczy zobaczyć przedmioty codziennego użytku wykorzystywane jeszcze zapewne przez naszych pradziadków, natomiast Izba Pamięci prezentowała nam różne przedmioty wykorzystywane głównie przez żołnierzy.

Na pamiątkę odwiedzin pozostawiliśmy w księdze pamiątkowej wpis, zredagowany przez Pana Roberta Kożuszka, następującej treści: Mówi się, że "historia jest nauczycielką życia". Dlatego też dobrze, że taka inicjatywa odnalazła swe miejsce w budynku dawnej szkoły, gdzie kilka pokoleń mieszkańców naszej gminy mogło zgłębiać historię Polski i naszej małej ojczyzny.

Autor: A.G.