ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU LITERACKIEGO I PLASTYCZNEGO DIECEZJI ZAMOJSKO – LUBACZOWSKIEJ

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU LITERACKIEGO I PLASTYCZNEGO

ZORGANIZOWANGO
DLA SZKÓŁ NOSZĄCYCH IMIĘ KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO

DIECEZJI ZAMOJSKO – LUBACZOWSKIEJ

Na przełomie grudnia 2014 r. i stycznia 2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w konkursie plastycznym pt. „Kardynał Stefan Wyszyński w oczach dzieci” zorganizowanym dla klas I – III, oraz konkursie literackim dla uczniów kl. IV – VI pt. „Napisz list do Prymasa, w którym wyrazisz swój podziw i uznanie dla wartości, jakimi kierował się w życiu”. Był on poświęcony osobie Prymasa Stefana Wyszyńskiego –  Patrona naszej szkoły.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 24 stycznia 2015 r. podczas Spotkania Opłatkowego Szkół Prymasowskich w Różańcu Drugim.

Omówienie i przygotowanie uczniów do konkursu, odbywało się na lekcjach religii, jak również na Kółku Religijnym. Prawie wszyscy  uczniowie  dostarczyli prace. Po  weryfikacji,  wybrane prace  zostały przesłane do Szkoły Podstawowej w Różańcu Drugim.

Klasy I – III  PRACE PLASTYCZNE

1. Arkadiusz Pokryszka             kl. IA
  2. Natalia Kolaja                        kl. II
  3. Natalia Molas                         kl. II
  4. Cyprian Łukaszek      kl. II
  5. Mateusz Traczuk        kl. II

Klasy IV – VI  PRACE LITERACKIE

1. Maciej Kopański        kl. IV
  2. Damian Kołodziejczuk          kl. V
  3. Julia Nowak               kl. VI

Organizator docenił zgłoszone prace, każdy uczestnik otrzymał  dyplom, a finaliści nagrody książkowe. Nasza uczennica Julia Nowak z kl. VI zajęła III miejsce
w konkursie literackim – GRATULUJEMY.

Opracowała – Danuta Kubicka