Warsztaty garncarskie

Dnia 19 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy I, II i III wspólnie z opiekunami wyjechali na wycieczkę do Jacni na pokazy i warsztaty garncarskie. Uczniowie zapoznali się z historią garncarstwa, lepienia w glinie, poznali również pracę rzemieślnika. Niezwykłą atrakcją i radością artystyczną dla dzieci stało się samodzielne ożywianie gliny w dłoniach i lepienie z niej przedmiotów według własnego pomysłu i wyobraźni. Było to niezwykłe działanie kształtujące u dzieci cierpliwość, wyobraźnię, pozytywne emocje, współpracę z innymi, kreatywność jak również integrację zespołu. Była to dla wszystkich niezapomniana przygoda edukacyjno poznawcza.

Opracowała Anna Pyś