Nietypowy „Dzień Ziemi”

12 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w nietypowym Dniu Ziemi. Na zaproszenie Koła Łowieckiego nr 40 „Bielik” w Zamościu wzięli udział w sadzeniu drzew w lesie na terenie miejscowości Mocówka. W ramach programu edukacyjnego prowadzonego przez Polski Związek Łowiecki młodzież miała okazję zdobyć praktyczne doświadczenie związane o ochroną przyrody i środowiska naturalnego, poznać znaczenie roślin dla ekosystemów oraz aktywnie spędzić czas na łonie natury.

Uczniów powitał prezes Koła Łowieckiego nr 40 „Bielik” w Zamościu, dr Robert Polski. O różnych gatunkach drzew, krzewów i roślin runa leśnego opowiadał sołtys wsi Mocówka i podłowczy, pan Adrian Waluch. Podczas spaceru po leśnych drogach młodzież podziwiała piękno i zapach budzącej się wiosną przyrody. Na wyznaczonej do zalesienia polanie uczniowie wraz z nauczycielami, przy pomocy pana podłowczego i pana Michała Turczyniaka, członka koła, posadzili 100 drzew. Były wśród nich m.in. buki, dęby i jabłonie.

Zdobywszy nowe doświadczenia i przeświadczenie, że o przyrodę trzeba dbać wszyscy wrócili do szkoły.

Joanna Luterek