233 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W tym roku obchodzimy 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W związku z tym uczniowie naszej szkoły przygotowali pod opieką niżej podpisanego montaż słowno – muzyczny poświęcony temu wydarzeniu. Jako pierwsi mogli go obejrzeć uczestnicy gminnej uroczystości patriotyczno – religijnej, która odbyła się 3 maja w kościele parafialnym w Łabuniach. Zebrani docenili występ naszych uczniów, nagradzając ich rzęsistymi oklaskami.

7 maja uczennice i uczniowie klasy V i VI mogli zaprezentować się przed społecznością naszej szkoły, począwszy od przedszkolaków, a skończywszy na siódmoklasistach. Słowem i piosenką występujący opowiedzieli o tym, jak doszło do uchwalenia Konstytucji i o tym, co stało się z nią później.  Zebrana w hali sportowej publiczność podziękowała  za wspaniały występ swoim koleżankom i kolegom gorącymi oklaskami.

Robert Kożuszek