„Śniadanie daje moc”

Od ośmiu lat w Polsce organizuje się Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania „Śniadanie daje moc”. Trzy lata temu Pani Anna Pyś wyszła z inicjatywą zorganizowania takiego dnia w naszej szkole.

Tak jak w roku 2015 i 2016 –   8 listopada bieżącego roku - uczniowie klas 0, I i  III wspólnie z wychowawczyniami P. Anną Pyś,  P. Haliną Dybzińską i  P. Elżbietą Kurzawską,  przystąpili do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”

Dzieci przygotowały, a potem wspólnie spożywały drugie śniadanie.  W przygotowaniach wsparli nas z radością rodzice uczniów. Dzięki nim na szkolnych „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki warzywno-owocowe. Nie zabrakło również soków. Każda klasa przygotowała najzdrowsze, najsmaczniejsze i najładniejsze kanapki na konkurs. Jury, w skład którego wchodził zaproszony do szkoły zawodowy kucharz Pan Marek Syc, przyznało wszystkim klasom I miejsce. Wspólne przygotowywanie i spożycie śniadania  sprawiło dzieciom  i rodzicom wiele satysfakcji. Rodzice wykazali się dużą kreatywnością i umiejętnościami kulinarnymi, a dzieci fantastycznie się przy tym bawiły.

Była to niezapomniana przygoda edukacyjna!

Autor: Anna Pyś

Łabuńki Pierwsze 178