„Sprzątanie świata”

W dniu 16 września 2022 r. po raz kolejny uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łabuńkach Pierwszych  wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata”. Tym razem, w związku z trwającą przebudową „siedemnastki” konieczna była modyfikacja dotychczasowych miejsc, które nasza szkoła sprzątała. Dlatego w tym roku nasze działania skoncentrowane były wokół tzw. starej wsi i okolic hospicjum, gdzie o czystość dbali uczniowie klas IV – VIII. Młodsi uczniowie posprzątali z kolei teren wokół szkoły oraz boiska.

Akcja zakończyła się sukcesem. Wszystkie klasy posprzątały teren im wyznaczony, klasy IV i V znalazły nawet czas na wizytę na placu zabaw przy hospicjum. Sprzątało nam się jeszcze lepiej, gdyż dopisała nam pogoda.

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli już wrócić do sprzątania miejsc przy „siedemnastce”, które niestety często są zaśmiecane przez przejeżdżających tą trasą kierowców.

Autor: Kożuszek Robert