Gwiazdy na wyciągnięcie ręki…

Po kilku latach przerwy, do naszej szkoły ponownie zawitało mobilne planetarium. W czasie seansu w specjalnym namiocie, uczniowie i przedszkolaki mieli okazję dowiedzieć się co nieco o kosmosie i jego tajemnicach. Obejrzeli także film edukacyjny poświęcony historii teleskopów, dzięki któremu dowiedzieli się między innymi, czym różni się reflektor od refraktora. Prowadzący planetarium opowiadał też uczniom wiele ciekawych historii dotyczących podboju kosmosu oraz kilka anegdot o słynnych astronomach, z Mikołajem Kopernikiem na czele. Wydaje się, że po godzinie spędzonej wśród planet, gwiazd i mgławic, większość uczniów będzie uważniej spoglądać w rozgwieżdżone niebo, szukając Wenus, Marsa czy Drogi Mlecznej.

Autor: Kożuszek Robert