Szkolny Przegląd Talentów już za nami…

16 czerwca 2023 r. w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łabuńkach Pierwszych odbył się Szkolny Przegląd Talentów.

Celem imprezy było:

• rozwijanie zainteresowań, pasji i uzdolnień uczniów
  • promowanie i prezentacja młodych talentów
  • popularyzowanie działań artystycznych i sportowych dzieci i młodzieży
  • zachęcanie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Uczestnicy przeglądu prezentowali swoje talenty w kategoriach: taniec, pokaz mody, śpiew, praca plastyczna, recytacja i pokaz sportowy.

Gościem i jednocześnie Jurorem przeglądu była pani Katarzyna Krajewska – wieloletnia nauczycielka muzyki w naszej szkole. Ponadto w Komisji sędziowskiej obradowali: pani Halina Dybzińska – dyrektor szkoły, pan Robert Kożuszek – nauczyciel języka polskiego, plastyki i muzyki oraz pan Zbigniew Momot – nauczyciel wychowania fizycznego.

Decyzją JURY I miejsce zajęła Kornelia Semczuk za prezentację utworu szwedzkiej piosenkarki Loreen – „Tattoo”, który zawojował tegoroczną edycję Eurowizji. Występ Kornelii oczarował także panią Dyrektor, która postanowiła przyznać jej Nagrodę Dyrektora.

II miejsce zdobyła Izabela Wilkiewicz za taniec współczesny. Iza zdobyła także Nagrodę Publiczności zgromadzonej na widowni podbijając jej serca swoim lirycznym występem.

III miejsca, decyzją JURY, zdobyli: Kamila Bezłada za piosenkę „Letnia cza-cza” i Oskar Szykuła za pokaz sportowy wykonany w rytmie piosenki Blanki „Solo”.

Oddzielnie oceniani byli uczestnicy prezentujący swoje umiejętności plastyczno-manualne. Tematem pracy plastycznej wykonywanej dowolną techniką były „Moje marzenia”. JURY przyznało I miejsce w tej kategorii Amelii Flak za wyszydełkowane marzenia związane z zawodem weterynarza. Amelka na szydełku wydziergała misie, które będzie kiedyś leczyła i bukiecik kwiatów, żeby nie było im smutno, kiedy będą chore.

II miejsce sędziowie przyznali Agacie Drążek za marzenia związane z morskimi podróżami, zwiedzaniem podwodnych raf koralowych i poznawaniem morskich głębin.

Zwycięzcy Szkolnego Przeglądu Talentów otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy ufundowane przez Urząd Gminy w Łabuniach w ramach Gminnego programu przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii, a uczestnicy – nagrody pocieszenia.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Autor: Joanna Luterek