Pokaz historyczny grupy artystyczno - edukacyjnej ARCHEO

Dnia 13 czerwca 2023r. naszą szkołę odwiedziła grupa artystyczno - edukacyjna ARCHEO, która przygotowała pokaz historyczny pt. „Ogniem i krzemieniem – o prapoczątkach ludzkości na naszych ziemiach ”.

Prowadzący omówili i zaprezentowali:

-  codzienne życie ludzi w epoce kamienia;

-  poroża i kości zwierząt;

-  prehistoryczne stroje i biżuterię;

-  pradawną broń myśliwską wykorzystywaną przez człowieka pierwotnego;

- pierwsze narzędzia z kamienia i ich zastosowanie.

Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali opowieści grupy ARCHEO. Chętnie zgłaszali się do wyznaczonych zadań i odpowiedzi na pytania. Dzięki tym działaniom mogli poczuć się, jak żyli nasi przodkowie przed wieloma wiekami. Podczas pokazów uczniowie mogli zapoznać się z technikami przetrwania w epoce lodowcowej, pierwotnymi metodami rozpalania ognia. Każdy mógł dotykać przedmioty i narzędzia, które wykorzystywane były w prapoczątkach ludzkości, przymierzać skóry zwierząt, wejść do szałasu oraz zgadywać na co polował homo sapiens czyli człowiek rozumny. Była to prawdziwa lekcja prehistoryczna, która wzbogaciła wiedzę o życiu naszych przodków.