Nowy rok szkolny, nowe wyzwania …

4 września rozpoczął się w naszej placówce kolejny rok szkolny. Nim z powrotem weszliśmy w opuszczone dwa miesiące wcześniej mury, część z nas uczestniczyła we Mszy świętej oraz uroczystości patriotycznej na cmentarzu parafialnym, poświęconej wybuchowi II wojny światowej. Krótki rys historyczny zaprezentowali uczniowie naszej szkoły: Kornelia Semczuk, Barbara Kowalczuk, Filip Pokryszka, Marcel Hubala, Marcel Piłat, Gabriela Żygawska, Izabela Ułanowska, Lena Turczyn, pod kierunkiem pani Elżbiety Klimko. Dziękujemy uczniom i Pani za zaangażowanie i przygotowanie uroczystości.

Samą inaugurację nowego roku szkolnego rozpoczęło wprowadzenie sztandaru naszej szkoły oraz odśpiewanie hymnu państwowego. Później społeczność szkolną przywitała Pani dyrektor, która wygłosiła krótkie przemówienie oraz podała informacje dotyczące organizacji pracy szkoły. Po zakończeniu części oficjalnej, uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami.

Rozpoczynający się właśnie rok szkolny będzie na pewno inny niż te ostatnie, chociażby z powodu braku klasy ósmej. Wszystkich czekają nowe wyzwania i mamy nadzieję, że im sprostamy. A teraz, cóż … Pozostała nauka, praca i czekanie na wakacje.

Autor: Robert Kożuszek