„Nad Niemnem” nad Łabuńką, czyli Narodowe Czytanie

9 września, w ramach współpracy z lokalną biblioteką, uczniowie klasy VII, Pani dyrektor oraz piszący te słowa, uczestniczyli w kolejnej edycji Narodowego Czytania, imprezy organizowanej pod patronatem pary prezydenckiej. Tym razem mieliśmy okazję powrócić (ci starsi) i poznać (większość) powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Lokalną edycję tego wydarzenia przygotowała Biblioteka Publiczna Gminy Łabunie, zaś samo czytanie odbyło się w Łabuniach, na terenie ścieżki edukacyjnej „Pawie pióro”. Fragmenty powieści Orzeszkowej czytali chętni, wśród nich między innymi nasze siódmoklasistki – Barbara Kowalczuk, Kornelia Semczuk, Dorota Ziarkiewicz oraz uczeń klasy II – Grzegorz Murmydłowski, Pani dyrektor i Pan wójt.

Zapewne w przyszłym roku ta wspaniała impreza będzie dalej kontynuowana, choć mam nadzieję, że tym razem cała Polska będzie czytać coś z kanonu literatury XX wieku.

Autor: Robert Kożuszek