SPOTKANIE Z OJCEM MISJONARZEM KS. JERZYM WILKIEM (02.10.2023)

02 października  w naszej szkole gościliśmy ojca misjonarza ks. Jerzego Wilka z zakonu Kamilianów, który pracuje na misjach na Madagaskarze. Madagaskar to kraj w Afryce Wschodniej państwo wyspiarskie stolica Antananarywa.

Kamilianie są zgromadzeniem "szpitalnym', których szczególnym charyzmatem jest troska, pielęgnacja i leczenie ludzi bardzo ciężko chorych - na Madagaskarze najczęściej na trąd - który nadal jest bardzo ciężką - śmiertelną dolegliwością tamtego społeczeństwa.

Poprzez bogatą prezentacje mogliśmy zobaczyć jak wygląda szkoła na Madagaskarze i życie codzienne Malgaszów. Ojciec Jerzy Wilk poprzez prezentacje, zadawanie pytań i opowiadanie uwrażliwił nasze serca na Papieskie Dzieła Misyjne.

Autor: Ks. Krzysztof Augustynek