Świętujemy 105 rocznicę Odzyskania Niepodległości

Tegoroczne świętowanie rozpoczęliśmy od wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Cała społeczność naszego Zespołu karnie stawiła się o godzinie 11.00 w hali sportowej, by punktualnie o 11.11 wspólnie odśpiewać nasz hymn państwowy. Po odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego”, piszący te słowa przeprowadził szybki quiz dotyczący historii naszego hymnu. Uczniowie chętnie odpowiadali na zadawane pytania i wykazali się niezłą wiedzą na temat pieśni napisanej przez Józefa Wybickiego.

Następnym etapem naszego świętowania było uczestnictwo naszych uczniów i pocztu sztandarowego w uroczystości patriotyczno – religijnej w kościele parafialnym w Łabuniach, która odbyła się 11 listopada. Uczniowie klasy V, VI i VII, których przygotował pan Robert Kożuszek, zaprezentowali się w montażu słowno – muzycznym poświęconym polskiej drodze do niepodległości. Widzowie, słuchając piosenek i wierszy nie kryli wzruszenia, a po zakończeniu występu, nagrodzili naszą młodzież gromkimi brawami.

Niedziela, 12 listopada, to kolejny dzień, w którym przedstawicielki naszej szkoły brały udział w wydarzeniu związanym z obchodami Święta Niepodległości. Tym razem był to Przegląd Pieśni Żołnierskiej, Patriotycznej i Legionowej, organizowany przez Wójta Gminy Łabunie oraz KGW w Barchaczowie. Swoje zdolności wokalne zaprezentowały siostry, Amelia i Aleksandra Maciejewskie – Olę na scenie wspierała mama.

Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole zakończyły się w poniedziałek, 13 listopada, kiedy to uczniowie występujący wcześniej w kościele, zaprezentowali swój montaż zgromadzonym w hali przedszkolakom, uczniom, nauczycielom i pracownikom obsługi. Występujący zostali ponownie nagrodzeni gromkimi brawami oraz usłyszeli słowa podziękowania płynące z ust Pani Dyrektor. I to właśnie słowa pani Haliny Dybzińskiej zakończyły ten swoisty maraton związany z 11 listopada.

Autor: Robert Kożuszek