Robotyczne to i owo…, czyli TNT w akcji

16 listopada naszą szkołę, na prośbę piszącego te słowa,  odwiedzili uczniowie Technikum New Technology, którzy przywieźli do nas „Złomka” – robota, którego skonstruowali na potrzeby zawodów robotycznych w tureckim Izmirze. Nim zostały zaprezentowane umiejętności „Złomka”, uczniowie opowiedzieli o swojej szkole, drużynie robotycznej oraz zawodach, w których brali do tej pory udział. po zakończeniu prelekcji, rozpoczął się pokaz umiejętności robota. „Złomek” jeździł, zbierał piłki, które później wystrzeliwał w kierunku widowni, a na koniec próbował trafiać nimi do kosza. Po krótkim pokazie przyszła kolej na quiz zorganizowany przez uczniów TNT, w którym zwycięzcy otrzymywali gadżety związane z Technikum New Technology. Po quizie przyszła pora na to, na co czekała większość uczniów, a mianowicie wszyscy chętni mogli sami pokierować „Złomkiem”. Po kilkunastu minutach pokaz się zakończył, a zadowoleni uczniowie udali się na przerwę. Pozostaje mieć nadzieję, że uczniowie TNT niedługo nas odwiedzą ze swoim nowym robotem, którego zaczną konstruować już w styczniu 2024 roku.

Autor: Robert Kożuszek