Ślubowanie klasy pierwszej

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to ważna uroczystość w życiu każdego pierwszoklasisty. Czekają na nie w odświętnych, pięknych strojach, z uśmiechem na twarzy i radością w sercu. Towarzyszą im kwiaty, dobre słowa i obecność tych, którzy znaczą w ich życiu tak wiele.

10 listopada 2023 r. w  Szkole Podstawowej im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Łabuńkach Pierwszych odbyła się uroczystość Ślubowania i Pasowania na Ucznia. W tym dniu pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej.

W uroczystościach wzięli udział rodzice, uczniowie szkoły oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Całość rozpoczęła się częścią artystyczną, na którą składały się wiersze oraz piosenki.

Najważniejszym elementem uroczystości było złożenie przez dzieci ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów. Otuchy dodawała uczniom Pani Dyrektor Halina Dybzińska, która swoim wystąpieniem i symbolicznym aktem pasowania gorąco przyjęła uczniów do społeczności szkolnej. Wychowawczyni Anna Pyś wręczyła uczniom  pamiątkowe dyplomy a Rodzice przygotowali słodki poczęstunek.

Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia.

Opracowała: wychowawczyni Anna Pyś