„ŚWIAT TO MATEMATYKA”

KONKURS Z MATEMATYKI I PRZRODY
DLA UCZNIÓW KLAS VI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Agata Niemczuk, Julia Nowak i Arkadiusz Tytuła dzielnie zmagali się z zadaniami matematycznymi, a następnie zakwalifikowali sie do etapu przyrodniczego. Organizatorzy wyróżnili tylko trzy osoby. Do grona najlepszych, zajmując III miejsce, zakwalifikowała się Julia Nowak. Uczniów do konkursu przygotowywały nauczycielka matematyki - p. Aneta Gałka, nauczycielka przyrody - p. Joanna Luterek.

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Społecznych im. Unii Europejskiej.

I. CELE KONKURSU
1.  Wyłanianie uczniów uzdolnionych matematycznie i zainteresowanych przyrodą.
2.  Rozwijanie ciekawości poznawczej, wyobraźni matematycznej, myślenia abstrakcyjnego i umiejętności argumentowania.
3.  Popularyzowanie matematyki wśród uczniów szkoły podstawowej.
4.  Popularyzacja nauk przyrodniczych przez prezentację ciekawych doświadczeń fizycznochemicznych.
5.  Budzenie twórczej aktywności u dzieci, zaprezentowanie twórczych zdolności i możliwości uczniów.
6.  Umożliwienie uczniom uzdolnionym sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności matematycznych i przyrodniczych.
7.  Promowanie szkół, nauczycieli i uczniów biorących udział w konkursie.
8.  Przygotowanie uczniów do wykorzystania wiedzy matematyczno-przyrodniczej przy rozwiązywaniu problemów.
9.  Stworzenie właściwej atmosfery, życzliwej rywalizacji.
10.  Dostarczenie uczniom satysfakcji , szansy i radości z sukcesu.
II. ZAKRES WIADOMOŚCI I UMIEJĘTNOŚCI WYMAGANYCH W CZASIE KONKURSU
Uczeń powinien wykazać się wiadomościami i umiejętnościami określonymi w Celach kształcenia – wymaganiach ogólnych Podstawy programowej kształcenia ogólnego, w części dotyczącej przedmiotu matematyka i przyroda na II etapie edukacyjnym, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 27 sierpnia 2012 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół (Dz. U. z 30 sierpnia 2012 r. poz.977}