Kocham czytać - ilustracja do mojej ulubionej książki

Biblioteka Szkoły Podstawowej w Łabuńkach Pierwszych  zaprasza uczniów do udziału w konkursie promującym czytelnictwo pt. „Kocham czytać - Ilustracja do mojej ulubionej książki”.

Celem konkursu jest:

• popularyzacja czytelnictwa,
  • rozwijanie wrażliwości estetycznej i kreatywności,
  • rozwijanie uzdolnień plastycznych dzieci i  młodzieży.

Adresowany jest do uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie indywidualnej pracy dowolną techniką malarską lub rysunkową w  formacie A3.

W konkursie można odwoływać się do wszystkich książek w wydaniu papierowym, dostępnych aktualnie na polskim rynku wydawniczym.Zgłoszenie pracy na konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb konkursu. Prace stają się własnością organizatora. Prace należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do końca lutego. Laureaci konkursu otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Prace plastyczne będą oceniane w trzech kategoriach:

• kl. I – III SP
  • kl. IV – VI SP
  • kl.VII SP - II i III G

Pracę należy na odwrocie opisać w następujący sposób:

• czytelny podpis (imię, nazwisko )
  •  klasa
  • tytuł i autor książki, do której odnosi się ilustracja

Autor: Katarzyna Krajewska