„Za trud, za serce, za uśmiech…”

13 października br. obchodziliśmy uroczyście w naszej szkole podwójne święto – święto wszystkich pracowników oświaty i szkolnictwa wyższego i otwarcie przyszkolnego boiska sportowego ze sztuczną nawierzchnią.

Dzień Edukacji Narodowej obchodzone jest w Polsce corocznie. W tym roku upamiętnia  250 rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława II Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku.

Dzień ten daje szczególną możliwość wyrażenia wdzięczności nauczycielom za wychowywanie kolejnych pokoleń i docenienia ich ciężkiej pracy. Z tej okazji Wójt Gminy Łabunie, Pan Mariusz Kukiełka pogratulował osiągnięć pedagogom z naszej szkoły i wręczył nagrody: Pani Halinie Dybzińskiej – dyrektorowi Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łabuńkach Pierwszych oraz nauczycielom: Pani Agnieszce Gałan, Pani Barbarze Małys i księdzu Krzysztofowi Augustynkowi. Pani Dyrektor uhonorowała nagrodami: Panią Elżbietę Klimko, Panią Katarzynę Miller, Panią Katarzynę Skraban, Panią Danutę Sztojko, Pana Zbigniewa Lewickiego, Pana Zbigniewa Momota i Pana Pawła Sawickiego.

Do celebrowania Dnia Edukacji Narodowej przyłączyli się również goście: Pani Elżbieta Kuźma – Przewodnicząca Rady Gminy Łabunie oraz Pani Anna Kożuszek – Kierownik Centrum Usług Wspólnych w Łabuniach.

Z okazji tak doniosłego święta uczniowie i przedszkolaki Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łabuńkach Pierwszych przygotowali część artystyczną pod kierunkiem Pani Joanny Luterek. Były wiersze, piosenki i scenki z życia polskiej szkoły. Podziękowania „za trud, za serce, za uśmiech” i życzenia: „spokojnej pracy i satysfakcji z niej płynącej, zdrowia, cierpliwości i uśmiechu, spełnienia marzeń i realizacji zawodowych planów” popłynęły tego dnia od Pana Wójta, Pani Dyrektor, Pani Angeliki Kowalczuk – Jaworskiej – przewodniczącej Szkolnej Rady Rodziców, uczniów i przedszkolaków oraz ich rodziców.

Po uroczystościach związanych z Dniem Edukacji Narodowej goście i cała społeczność szkolna udała się na nowe boisko szkolne, gdzie uroczystego otwarcia dokonali: Pan Wójt, Pani Dyrektor, zaproszeni goście oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Szymon Sawka
i Kornelia Semczuk.

Joanna Luterek