Wspieramy fundację „Kudłaty przyjaciel”

Kolejny rok nasza szkoła zbierała karmę dla kotów i psów, aby wesprzeć zamojską fundację „Kudłaty przyjaciel”, która zajmuje się poszukiwaniem nowych domów dla niechcianych czworonogów. Dzięki ofiarności uczniów i ich rodziców, udało nam się zebrać kilkadziesiąt kilogramów suchej i mokrej karmy, która została przekazana przedstawicielce stowarzyszenia, która odwiedziła naszą szkołę razem z dwójką swoich podopiecznych – słodkich psiaków.

Spotkanie trwało blisko dwie godziny, które minęły jednak bardzo szybko. Wolontariuszka „Kudłatego przyjaciela” opowiadała o działalności stowarzyszenia oraz o tym, jak odpowiedzialnie opiekować się naszymi „mniejszymi braćmi”. Każdy uczeń i przedszkolak mógł pogłaskać psa i zadać pytanie, na które zawsze uzyskiwał odpowiedź.

Już dzisiaj możemy powiedzieć, że akcja ta będzie dalej kontynuowana za rok znowu będziemy prosić naszych uczniów i ich rodziców o wsparcie fundacji „Kudłaty przyjaciel”.

Robert Kożuszek