Spotkanie Opłatkowe Szkół Prymasowskich

Jak co roku, Fundacja Dom Trzeciego Tysiąclecia im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Szkoły Prymasowskie, spotkały się na wspólnym spotkaniu opłatkowym  z Biskupem Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej.

W tym roku takie spotkanie miało miejsce w Zespole Szkół Podstawowo - Gimnazjalnych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nabrożu – Kolonii,  dnia 14 stycznia 2017 r. Był to szczególny czas dla gospodarzy, którzy świętowali również dziesięciolecie nadania imienia Szkole.

Spotkanie rozpoczęto uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Mariusza Leszczyńskiego w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Nabrożu.

Po przejściu do szkoły, Pani Dyrektor Beata Kopiec, zapoznała uczestników spotkania z krótką historią placówki, dokonała podsumowania konkursu o Kardynale Stefanie Wyszyńskim, oraz wręczyła nagrody przedstawicielom Szkół.

Pięknym i wzruszającym momentem spotkania były Jasełka, wykonane przez najmłodszych uczniów Szkoły w Nabrożu.

Na zakończenie spotkania mieliśmy możliwość przełamania się opłatkiem i złożenie życzeń. Był to czas wspólnej integracji, wymiany doświadczeń, oraz tworzenia „rodziny prymasowskiej”.

Naszą Szkołę reprezentował Poczet Sztandarowy pod opieką katechetki p. Danuty Kubickiej.