Kilometry dobra

W tym roku nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w akcji charytatywnej „Kilometry dobra”. W jej ramach członkowie SU zbierali pieniądze do specjalnie oznaczonych puszek.

Oprócz tej zbiórki niektórzy uczniowie klas V i VI oraz I, II i III gimnazjum przynieśli do szkoły upieczone w domu ciasto, które później sprzedawali  w czasie przerw. Słodkości cieszyły się ogromnym wzięciem – po kilku przerwach już ich nie było.  Dzięki zaangażowaniu naszych uczniów zebraliśmy w sumie 654, 04 złote, które po przeliczeniu przez członków fundacji , zostały, złotówka po złotówce, przyklejone przez uczniów do przygotowanych pasków z taśmy klejącej. Naszym więc wkładem w akcję „Kilometry dobra” było 14 metrów złotówek, które przekazaliśmy na ręce członków fundacji organizującej zbiórkę.

Autor: Robert Kożuszek