Spotkanie z Pszczelarzem

Dnia 26 maja w oddziale przedszkolnym „0” pojawił się niezwykły gość PSZCZELARZ pan Leszek Pokryszka , tato Filipa, który przeprowadził zajęcia edukacyjne.

Pan bardzo ciekawie opowiadał o życiu  i zachowaniu pszczół, ostrzegał przed niebezpiecznymi zachowaniami  w  ich naturalnym środowisku.  Przyniósł do naszej sali  przedmioty, które są niezbędne dla pracy tak ciekawego zawodu jakim jest pszczelarstwo.   Każde dziecko mogło założyć  strój  pszczelarza oraz spróbować miodu prosto z ramki.  Dzieci degustowały również miód świeżo odwirowany  lipowy i rzepakowy. Każde dziecko otrzymało upominek od pszczelarza,  słoiczek miodu i świeczkę wykonaną z  wosku. Było to niezapomniane przeżycie dla dzieci.

Dziękujemy bardzo za upominki  i  prezentację.

Autor: Anna Pyś