KONKURS FOTOGRAFICZNY

Przesłanie Prymasa Stefana Wyszyńskiego w obiektywie:

"Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych!

R E G U L A M I N
SZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO
„Przesłanie Prymasa Stefana Wyszyńskiego w obiektywie”

CELE KONKURSU

• propagowanie nauczania Patrona szkoły,
  • przybliżenie sylwetki Prymasa Tysiąclecia,
  • popularyzacja fotografii jako aktywnej i kreatywnej formy spędzania wolnego czasu,
  • prezentacja fotografii jako formy wyrazu artystycznego i wrażliwości estetycznej.

p. Aneta Gałka, p. Danuta Kubicka

UCZESTNICY
Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV – VIII Szkoły Podstawowej im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Łabuńkach Pierwszych

TEMAT KONKURSU

Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych!

Spróbuj uwiecznić na fotografii własną interpretację podanej wyżej myśli Stefana Wyszyńskiego.

Dajemy wam pełną dowolność interpretacji słów Prymasa. Zdjęcie może przedstawiać ludzi, zwierzęta, architekturę, krajobraz czy też ulotną chwilę. Kompletny brak ograniczeń! Należy tylko zrobić zdjęcie i nadać mu tytuł odzwierciedlający znaczenie prezentowanych na fotografii obiektów w odniesieniu do myśli.

WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE

1. Każdy uczestnik konkursu może przesłać jedno samodzielnie wykonane zdjęcie na adres mailowy: sp.lab1@onet.eu lub złożyć w formie elektronicznej w sekretariacie szkoły do dnia 5 listopada 2018 r.
  2. Wymagana wielkość zdjęcia to min. 2MB, w formacie JPG.
  3. Obróbka zdjęć przesłanych na konkurs może polegać jedynie na działaniach podobnych do uzyskiwanych w ciemni fotograficznej, tj. rozjaśnianiu, kontrastowaniu, redukcji koloru, wypalaniu, kadrowaniu. Wszelkie inne zmiany (fotomontaż, kolaż, manipulacja cyfrowa) są niedopuszczalne.
  4. Zdjęcia muszą być oddzielnym plikiem (lub załącznikiem do e-maila), natomiast w dokumencie tekstowym (lub w treści e-maila) należy podać:  imię i nazwisko autora, klasę, tytuł pracy.

ZASADY I KRYTERIA OCENY

1. Tylko fotografie odpowiadające tematyce i wymogom formalnym będą ocenianie.
  2. Zgłoszone prace zostaną ocenione przez jury w składzie powołanym przez organizatora.
  3. Jury wyłoni trzech laureatów oraz zastrzega sobie prawo do przyznania wyróżnień.
  4. Nagrodzone prace będą eksponowane na wystawie pokonkursowej oraz na stronie internetowej szkoły.

TERMINARZ

1. Ogłoszenie konkursu: 16 X 2018 r.
  2. Nadsyłanie prac do 5 XI 2018  r.
  3. Ogłoszenie wyników konkursu 30 XI 2018 r. na stronie szkoły.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Zgłoszenie prac/zdjęć na konkurs jest równoznaczne z OŚWIADCZENIEM, iż osoba nadsyłająca:
  • jest autorem/autorką załączonego zdjęcia,
  • prawa osób portretowanych zostały wyjaśnione i osoby sportretowane wyrażają zgodę na wystawienie i ich publikowanie również dla celów promocyjnych konkursu oraz przyjmuje na siebie wszelkie roszczenia jakiejkolwiek natury, które osoby trzecie mogłyby kierować przeciwko organizatorom konkursu,
  • przyjmuje warunki Regulaminu Konkursu,
  • wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz.U.Nr.133 pozycja 883),
  • wyraża zgodę na nieodpłatne wykorzystywanie przez Organizatorów Konkursu nadesłanego zdjęcia w dowolnym czasie i formie dla celów promocji konkursu.
  1. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.
  2. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z postanowieniami regulaminu prosimy o zgłaszanie się do organizatorów.