ŚLUBOWANIE I PASOWANIE NA UCZNIA

W poniedziałek 29 października odbyła się w naszej szkole bardzo ważna uroczystość dla całej braci uczniowskiej – Pasowanie na ucznia.

Dzieci klasy I przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku. Uczyły się dzielnie wierszy, podstaw matematyki, piosenek, wytrwale ćwiczyły podczas prób pod okiem wychowawczyni Pani Haliny Dybzińskiej.

Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Dorota Turczyn dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. “Pasuję Cię na ucznia” – mówiła Pani Dyrektor, dotykając kredką – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Był to niezwykły moment dla uczniów i  ich rodziców, także Pani dyrektor nie kryła wzruszenia. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i książeczki, wspólnie z rodzicami pozowali do pamiątkowych zdjęć. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Autor: Halina Dybzińska