Piłka ręczna chłopców.

We wtorek 12 marca w Żdanowie rozegrane zostały zawody w pikę ręczną chłopców, których organizatorem był Szkolny Związek Sportowy w Zamościu. Wszystkie zawody organizowane przez SZS dla tej grupy wiekowej  czyli 7, 8 kl. szkoły podstawowej i 3 kl. gimnazjum noszą nazwę Igrzyska Młodzieży Szkolnej, a że był to szczebel powiatowy więc pełna nazwa brzmi: Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców.

Tylko jedna z uczestniczących drużyn mogła wywalczyć awans do kolejnej fazy rozgrywek czyli do turnieju rejonowego. Poziom meczów był dość wyrównany i zacięty a drużyna Naszej Szkoły wywalczyła 3 miejsce. Drużyny grały systemem ,,każdy z każdym” a wyniki poszczególnych spotkań w kolejności rozgrywanych meczów przedstawiają się następująco:

1. Zwierzyniec-Wysokie (9:5) 14:8
  2. Żdanów-Łabuńki (2:3) 7:6
  3. Zwierzyniec-Łabuńki (8:4) 18:6
  4. Wysokie-Żdanów (1:6) 2:13
  5. Zwierzyniec-Żdanów (10:6) 16:12
  6. Wysokie-Łabuńki (0:2) 1:6

Kolejność końcowa: 1.Zwierzyniec, 2.Żdanów, 3.Łabunki, 4 Wysokie

Drużyna grała w składzie: Pióro Bartłomiej, Tomasiak Rafał, Bodys Hubert, Burdzy Adrian, Chrzan Kacper, Cyc Tomasz, Galant Przemysław, Karaś Jakub, Kołodziejczuk Damian, Soroka Jakub i Szewczuk Mateusz.

Autor: Zbigniew Lewicki