Pierwszy Dzień Wiosny

W środę 21 marca z okazji Pierwszego Dnia Wiosny odbył się szkolny turniej sportowo-rekreacyjny. W zabawie uczestniczyły klasy od I do VIII, podzielone lub nie (w zależności od konkurencji) na dwie lub trzy kategorie wiekowe.

W pierwszej konkurencji-drużynowym wyścigu w workach zwyciężyła klasa Va przed klasą VI i      klasą III.

W drugiej, tym razem indywidualnej konkurencji rzutów osobistych do kosza w kategorii dzieci klas I-III zwyciężył Filip Pokryszka, miejsce drugie zajęła Iza Wikiewicz a trzecie Wiktor Nicpoń.

W kategorii klas IV-V zwyciężył Sołoducha Karol przed Aleksandrą Pokryszką i Kariną Pokryszką.

W kategorii najstarszej zwyciężył Bartłomiej Pióro przed Cyprianem Łukaszkiem i Maksymilianem Kulasem.

W konkurencji trzeciej ponownie zmierzyły się zespoły klasowe. Tym razem uczniowie mieli do pokonania bardzo skomplikowany i wymagający tor przeszkód co w konsekwencji zaowocowało często bardzo zabawnymi sytuacjami. W drużynach, w których startowała mniejsza ilość uczniów, zawodnicy powtarzali wyścigi do maksymalnej liczby 16.

Zwyciężyła klasa VIII przed klasą VI i klasą Vb.

Ostatnią konkurencją był konkurs celności rzutów rzutkami do tarczy.  Zwycięzcą zostawał ten kto w trzech rzutach uzyskał największą liczbę punktów.

W kategorii uczniów klas I-IV zwyciężył Kamil Zwolak przed Dawidem Kędrą i Filipem Podskarbim.

W kategorii uczniów klas V-VIII zwyciężył Kacper Szpuga przed Maksymilianem Kulasem i Aleksandrą Czwórnogą.

Jak zwykle przy okazji tego typu imprez rywalizacja sportowa schodzi na drugi plan ( liczy się przede wszystkim dobra zabawa), ale nie można jej jednak wykluczyć. Najważniejsze, że wszyscy dobrze się bawili, konkurencje rozgrywane były zgodnie z zasadami ,,fair play” a w ferworze walki nic nikomu się nie stało…

Zarówno wygranym jak i przegranym serdecznie gratulujemy bo przecież najważniejszy był udział!!!

Autor: Zbigniew Lewicki