Wakacje czas zacząć ...

25 czerwca 2021r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Łabuńkach Pierwszych odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021.

Jako pierwsi świętowanie zaczęli uczniowie Szkoły Podstawowej. Po powitaniu wszystkich zgromadzonych przez dyrektora szkoły, panią Dorotę Turczyn, nastąpiła część oficjalna, na którą złożyło się przekazanie sztandaru szkoły nowemu pocztowi, wręczenie nagród i stypendiów przyznanych przez wójta Gminy Łabunie najlepszym uczniom i absolwentom oraz wręczenie przez panią dyrektor nagród pozostałym wyróżniającym się uczniom. Po części oficjalnej przyszedł czas na krótką część artystyczną przygotowaną przez naszych absolwentów, która dostarczyła widzom wiele radości oraz wzruszeń. Po zakończeniu części artystycznej, uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami, a po krótkiej przerwie, na scenę wyszły nasze przedszkolaki, które zaprezentowały próbkę swych umiejętności zdobytych w tym roku szkolnym. Zebrali oni gromkie brawa od zgromadzonej publiczności, a niejedna mama ukradkiem ocierała łzy wzruszenia.

I tak zakończył się w naszej placówce ten rok szkolny, jakże inny niż te, które znaliśmy dotychczas. Było ciężko, ale wspólnymi siłami społeczności szkolnej podołaliśmy wyzwaniom związanym z nauką zdalną. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że następny rok szkolny będzie już taki jak te, które pamiętamy z czasów przed pandemią.

Autor: Robert Kożuszek