Program dla szkół

Drodzy Rodzice,

Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym, ponownie uczestniczy w unijnym „Programie dla szkół”, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa.

Program ma propagować zdrowe nawyki żywieniowe poprzez udostępnianie produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych, tak, aby dzieci od najmłodszych lat polubiły ich naturalny smak.

W programie uczestniczą uczniowie z klas I –V, których rodzice wyrazili pisemną zgodę na chęć uczestnictwa dziecka

w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2021/2022.

Uczniowie uczestniczący w Programie otrzymają, co najmniej 3 razy w tygodniu świeże warzywa, owoce oraz produkty mleczne takie jak: jabłka, gruszki, truskawki, śliwki, marchew, rzodkiewki, papryki, pomidorki, kalarepy, soki, mleko spożywcze, jogurty, kefiry, serki twarogowe.

Więcej informacji można znaleźć na stronie KOWR (Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa), pod linkiem: http://www.kowr.gov.pl/program-dla-szkol/program-dla-szkol

Ponadto prosimy o zapoznanie się z niżej zamieszczonym załącznikiem dot. wypełnienia obowiązku informacyjnego KOWR i ARiMR wobec dzieci i rodziców/ opiekunów dzieci uczestniczących w programie.