Kolejny rok szkolny za nami

24 czerwca 2022 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łabuńkach Pierwszych  odbyła się podwójna uroczystość – zakończenie roku szkolnego w szkole podstawowej oraz w przedszkolu.

Jako pierwsi, koniec roku szkolnego świętowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Uroczysty apel przygotowali nasi absolwenci, uczniowie klas VIII, pod kierownictwem pani Joanny Luterek i pana Roberta Kożuszka. Po części oficjalnej, na którą składały się przemówienia Pani Dyrektor i Wójta Gminy Łabunie, przekazanie sztandaru nowemu pocztowi oraz wręczenie nagród wyróżniającym się uczniom, przyszedł  czas na część artystyczną.

Nasi absolwenci mogli się po raz ostatni zaprezentować w montażu słowno – muzycznym. Oczywiście nie mogło się obyć bez łez i chwil zadumy. I choć na początku widać było u niektórych występujących tremę, ta szybko minęła i występujący doczekali się na koniec zasłużonych braw.

Uroczystość ta była niecodzienna też z jeszcze jednego powodu. Nasza szkolna społeczność żegnała trzy panie, które właśnie odchodzą na emeryturę, a są nimi pani Dorota Faron, nauczycielka języka polskiego i rosyjskiego oraz wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej, pani Elżbieta Kurzawska, nauczycielka wychowania przedszkolnego oraz nauczania początkowego oraz pani Ewa Paska, pracownik obsługi.

Później przyszedł czas na kolejną uroczystość – zakończenie roku szkolnego w naszym przedszkolu, które zostało przygotowane przez odchodzącą grupę – sześciolatków, pod kierownictwem pani Barbary Małys. Występ młodych aktorów wywołał aplauz i wzruszenie wśród zgromadzonej publiczności. Został też doceniony również przez panią dyrektor, która skierowała do nich wiele ciepłych słów.

I to by było na tyle. Świadectwa rozdane, czas zacząć wakacje!

Autor: Kożuszek Robert